SIKÇA SORULAN SORULAR

Avanos Bir gece konaklama yapabilirmiyiz?

En az konaklama süremiz iki gecedir.Untitled-1.jpgAvanos Sitenizdeki resimlerde gördüğümüz yerde mi kalacağız? Güzel gözüküyor sürpriz yaşamayalım.

Evet. Sitemizdeki resimler bire bir kalacağınız evlerin resimleridir. Tüm detaylar ve ev planları sitemizde mevcuttur.Untitled-1.jpgAvanos Kaç gün önceden yerimizi ayırtmalıyız?

Belli olmuyor bazen birkaç gün sonrası boş oluyor, bazende birkaç ay sonrası dolu oluyor. Onun için programınız netleşince yerinizi ayırtabilirsiniz.Untitled-1.jpgAvanos Rezervasyon yapmadan gelsek?

Yer durumu müsait olsa dahi geldiğinizde her şeyin sorunsuz şekilde hazır olabilmesi için mutlaka önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Örneğin havanın soğuk olduğu dönemlerde evlerin ısıtma sistemini hava durumuna göre siz gelmeden birkaç gün öncesinde çalıştırmamız gerekiyor. Ayrıca evlerin itinalı temizliği ve hazırlığı oldukca uzun zaman almaktadır.Untitled-1.jpgAvanos Kesin rezervasyon için ön ödeme mutlaka gerekli mi?

Evet. Rezervasyonunuz tarafımızdan konfirme edilmiş olsa dahi, ödeme yapılmadıkca kesinlik kazanmaz.Untitled-1.jpg

Avanos Balayı için özel bir indirim yada paketiniz var mı?

Misafirlerimizin büyük bir bölümü bizi balayı için tercih ettiğinden dolayı, bu durum süre indirimi olarak fiyatlarımıza yansımış durumdadır. Fiyatlarımızın sunduğumuz imkanlara göre uygun olduğunu düşünüyoruz.. Ayrıca iki kişilik evlerimizin tasarımı ve odaların dekorasyonu balayı çiftlerine özel yapılmıştır.Untitled-1.jpgAvanos  Aynı tip evlerden ev numarası seçebilir miyiz?

Rezervasyon esnasında ki ev seçiminizi öncelikli olarak yerine getiriyoruz fakat garanti etmiyoruz. Özellikle kış döneminde aynı ev tipleri arasında değişiklik yapabiliyoruz.

Örneğin kış döneminde belli bir bölümün ısıtma sistemini sürekli olarak açık tutuyoruz ve bu dönemde bu evleri öncelikli olarak veriyoruz.Untitled-1.jpgAvanos Sabah erken saatte orada olacağız, eve hangi saatte yerleşebiliriz? Ya da geç döneceğiz hangi saatte evi boşaltmamız gerekmektedir?

Aynı eve aynı gün çıkış ve giriş olması durumunda sizler evi boşalttıktan sonra yeni konuklarımıza hazırlanabilmesi için en az 3-4 saat gerekmektedir. Bundan dolayı çıkışlar 11:00 den önce, girişler 14:00 den sonradır. Yer durumunun müsait olması durumunda erken giriş yada geç çıkış için gerekli kolaylık gösterilmektedir.Untitled-1.jpgAvanos Otobüs ile geleceğiz otogardan Avanos Evi'ne nasıl geliriz?

Otogara çok yakınız fakat İlk geldiğinizde zorluk çekmemeniz için Avanos otogarından sadece geliş için tek yön ücretsiz karşılama servisimiz var. Otobüs firma ve saatini bize önceden bildirmenizi rica ediyoruz.Untitled-1.jpgAvanos Yemek konusunu nasıl hallediyoruz?

-Evinizdeki dolaba önceden hazırlanan kahvaltılıklar ve sabah servis edilen sıcak tandır ekmeği ile mutfağınız ve manzaralı terasınızda keyif ile kahvaltınızı yapabilirsiniz.

-Öğle yemeğini geç kalktıysanız pas geçebilirsiniz. Bölge gezisine erken çıktıysanız acıktığınız noktada alabilirsiniz.

-Akşam yemeği için yakın çevremizdeki birçok restorandan damak tadınıza ve zevkinize uygun olan bir mekanı seçebilirsiniz.. Ayrıca terasınızda barbekünüz her zaman hazır.Untitled-1.jpgAvanos Her şey dahil sisteminiz yok mu?

Genelde Kapadokya'da butik ve merkezdeki otellerde talep olmadığından herşey dahil sistemi yoktur.Untitled-1.jpgAvanos Sitenizdeki fiyatlar güncel mi?

Evet. Sitemizde yazan fiyatlar herzaman günceldir.Untitled-1.jpgAvanos Konaklama fiyatlarınızda indirim yapabilirmisiniz?

Sitemizde yazan fiyatlarımız son fiyatlardır. Fiyatlarımız sadece konaklama süresine ve kişi sayısına göre değişmektedir. Bütün konuklarımıza aynı şartlarda eşit fiyat uygulanmaktadır. Bu ücreti tespit ederken maliyetlerimizi göz önünde bulundurarak sunduğumuz imkanlara göre en uygun fiyatı vermeyi hedefliyoruz. Bundan dolayı pazarlık edemiyoruz.Untitled-1.jpgAvanos Gezilecek yerlere yakınmısınız?

Avanos Kapadokya bölgesinin merkezindedir. Bütün gezilecek yerlere yakındır. Kendi aracınız varsa vereceğimiz harita ile, aracınız yoksa belediye otobüsleri ile yada günlük bölge turlarına katılarak rahatlıkla gezebilirsiniz.Untitled-1.jpgAvanos Kapadokya'yı kaç günde gezebiliriz?

En hızlı şekilde 3, rahat şekilde 4, ideali 5 gündür. Daha önce geldiyseniz yada daha sonra tekrar gelecekseniz 2 gündede gezmeyi deneyebilirsiniz.Untitled-1.jpgAvanos Hangi mevsimde gelmeliyiz?

Aşırı kötü hava şartları dışında her mevsim bölgeyi rahatlıkla ve keyifle gezebilirsiniz.Untitled-1.jpgAvanos Kış aylarında gelinir mi?

Kış aylarında genelde Ocak sonu ve Şubat başı gibi 10 gün kadar çok soğuk bir dönem olmaktadır. Onun dışında kar altında yakalayabilirseniz Kapadokya çok daha güzeldir.Untitled-1.jpgAvanos Hangi havaalanını tercih edelim?

Bölgede iki havaalanı var, Nevşehir ve Kayseri. İkisinden de ulaşım kolay ve 1 saat civarı sürer. Bundan dolayı size uygun olanı seçebilirsiniz.Untitled-1.jpgAvanos Havaalanından ulaşımı nasıl sağlarız?

Bize önceden bilgi verdiğinizde servis için rezervasyon yapıyoruz. Servis görevlisi sizi havaalanında isim kartı ile karşılayıp Avanos Evi'ne ulaştırıyor. Havaalanından en kolay ve ekonomik ulaşımı bu sekilde sağlayabilirsiniz (kişi başı 20 TL).

- Bazen çok geç saattlerdeki uçuşlar için servis olmayabiliyor. Bu durum uçuş gününde netlik kazanıyor. En kötü ihtimalle sizden başka yolcu olmasa da Kayseri'den özel servis aracı 4 kişiye kadar toplam 120-150 TL civarında oluyor.